top of page

KDO JSME

​Modrá nebo zelená planeta...aneb náš úhel pohledu.

Když se řekne pravé kožešiny, polovina omdlí, třetina klikne dál a zbytek možná dočte. No, zkusíme.

Předně kdo jsme, co děláme a proč.
V poslední době se všude řeší životní prostředí, plasty, likvidace, ekologie. Lidé se pohoršují, demonstrují, píší petice atd. Demonstruje se ale -řekl bych- proti zabíjení, proti masovým chovům, proti utrpení v klecích. Chápu a souhlasím. Ale proč se pohoršovat proti zpracování odpadu, proti znovuoživení věci, kterou kdysi kdosi vyrobil a nosil - a v okamžiku, kdy ztratila svůj účel a smysl - ji prostě vyhodil...

Líbí se mi hezké věci, líbí se mi originály. Líbí se mi oblečení víc než na jednu sezónu....líbí se mi kožešiny. Opravdu. Vážně. Profesí jsem mimo, šikovností asi taky, vkusem snad ne.

Zkrátím to - nejsem kožešník, jsem fanda, podnikám v jiném oboru. Přesto, když se před pár měsíci naskytla možnost koupit kontejner kožešinového odpadu určeného k likvidaci, neodolal jsem. Stal jsem se majitelem veteše, historie i přehlídky šikovnosti a umu našich předků. Poslední půlrok jsem třídil, páral, vyhazoval, oslovoval zájemce i zájemkyně, tu a tam něco přišil či opravil, sbíral reakce, diskutoval a promýšlel. 

Tedy... je lepší umělá kožešina z ropy, jejíž likvidace probíhá spolu s plastem, nebo pravá z odpadu? Načesaná, hebká, schopná ještě pár let sloužit a dělat radost...

Ne, opravdu nečekejte šílené ceny a luxusní salon. Ani elegána v obleku, jste mimo.

Ceny bych viděl lidové, zahrnující práci i materiál. Kutloch s ukázkami a druhy všech kožešin a chlapa za zenitem, kterého vzruší už jen pohled na slevu v hypermarketu. 

Navíc od nás odejdete, jak jste přišli. Když si nevyberete, nic se nestane, když ano, budeme se snažit. 

No a z čeho se šije? Máme lišky, norky, tchoře, vydry, severské psy, skunky, bizamy, sem tam mýval nebo kuna a pro pány třeba ke kožené bundě beran, nutrie nebo perzián. 

Ochutnávku jsme připravili v sekci PRODUKTY

Ceny hotových výrobků z fotogalerie jsou - bunda i s kožešinou od 1800,-.

Cena límce nebo lemu na kapuci od 1300,- včetně práce, DPH,  materiálu a samozřejmě velikosti i druhu kožešiny.

Názor každého je vítán a věřte, že minimálně přemýšlet o něm budeme...

O NÁS: About
IMG_9515_edited.jpg

CO DĚLÁME

​Dobrý a movitý zákazníku

Kromě toho, že vystavené výrobky jsou k prodeji se zabýváme hlavně našíváním pravých kožešin na vámi přinesené bundy a kabáty.

Jednoduše - přicházíte s vlastní koženou nebo jinou bundou, s kapucí nebo límcem a ta má třeba aplikaci z umělé kožešiny. 
No a vy chcete něco hezkého, něco pro potěchu oka, něco, čím se odlišíte - třeba pravou, byť ne novou kožešinu. 

Vejdete, podíváte se, vyberete, zkusíte a... rozhodnete se. 
Podle vzhledu, užitnosti i ceny.

O NÁS: About
bottom of page